Wydarzenia Gwiazdy Finanse Zdrowie
Obserwuj nas na:
GorąceTematy.pl > Wydarzenia > Nie żyje 17-letnia reprezentantka Polski. Nowotwór okazał się silniejszy. "Toczyła zaciętą walkę z chorobą"
Weronika Chmielewska
Weronika Chmielewska 22.03.2024 11:20

Nie żyje 17-letnia reprezentantka Polski. Nowotwór okazał się silniejszy. "Toczyła zaciętą walkę z chorobą"

Nie żyje 17-letnia reprezentantka Polski. Nowotwór okazał się silniejszy. "Toczyła zaciętą walkę z chorobą"
Nie żyje 17-letnia reprezentantka Polski, fot. Facebook

Świat polskiego sportu pogrążył się w ogromnej żałobie. W czwartkowy wieczór przekazano wiadomość o śmierci 17-letniej reprezentantki Polski. Była dopiero na początku swojej sportowej kariery. W mediach społecznościowych nie brakuje kondolencji. Przegrała z ciężką chorobą.

Świat polskiego sportu pogrążony w żałobie. Nie żyje 17-letnia reprezentantka Polski

W ostatnim czasie Polaków zalała fala radości z powodu sportowych sukcesów polskich siatkarzy, a niedawno także piłkarzy w spotkaniu z Estonią. Trudno jednak pogodzić się z hucznym świętowaniem, gdy za rogiem dochodzą nas wiadomości o śmierci młodej gwiazdy sportu.

Julia Wójcik miała zaledwie 17 lat i dopiero rozpoczynała przygodę z popularną dyscypliną. Na koncie pojawiały się pierwsze zwycięstwa, a osiągnięcia Polki zdobywały coraz większy rozgłos w branży. Niestety młoda zawodniczka przegrała walkę z chorobą. 

W czwartkowy wieczór w mediach społecznościowych pojawiło się oświadczenie informujące o jej śmierci. Internauci są w szoku na wieść o tragedii.

Nie żyje 17-letnia reprezentantka Polski. Przegrała walkę z chorobą

Reprezentantka Polski podczas ubiegłorocznych zawodów zauważyła niepokojące objawy opuchnięcia dłoni. Podczas kontroli lekarskiej usłyszała druzgoczącą diagnozę. Wykryto u niej nowotwór.

17-latka od tego momentu większość czasu spędziła w szpitalu, gdzie poddawała się leczeniu, w tym chemioterapii. Niestety choroba postępowała, a organizm zaatakowała sepsa. Jej stan był krytyczny.

Zawodniczka podczas tegorocznej edycji sportowego konkursu zostanie uhonorowana minutą ciszy. Internauci składają swoje wyrazy współczucia.

Nie żyje 17-letnia reprezentantka Polski. Pożegnalny wpis ściska za serce

Julia Wójcik była gwiazdą zeszłorocznej edycji Polish Open w Tarnowie. Reprezentantka Polski w badmintonie była jedną z największych nadziei dla przyszłości tej dyscypliny. O śmierci 17-latki poinformowano na profilu Polskiego Związku Badmintona. Oświadczenie chwyta za serce.

Z głębokim smutkiem zawiadamiamy, że dzisiaj po długiej i ciężkiej chorobie odeszła od nas Julia Wójcik, utalentowana badmintonistka i reprezentantka kraju, mająca zaledwie 17 lat. Julia przez ostatni rok toczyła zaciętą walkę z chorobą. Jej trener przerwał mecz podczas ubiegłorocznego Polish Open w Tarnowie, gdy zauważył opuchniętą rękę Julii. Niedługo potem postawiono jej diagnozę, która okazała się najgorszą z możliwych – nowotwór. Od tego momentu nastolatka prawie nie wychodziła ze szpitala. Julka dzielnie walczyła z rakiem. Jednak dzisiaj nastąpiło nagłe załamanie. 

Przed śmiercią Julia walczyła jeszcze z sepsą:

Jej organizm, osłabiony po ostatniej chemioterapii został zaatakowany przez Sepsę. Z tego zakażenia nie zdołała się już podnieść. Julia była w stanie krytycznym. Nie przetrwała tego. Julia Wójcik odeszła. Jutro, o godz. 11.00 podczas turnieju Polish Open w Warszawie, uczcimy pamięć Julii Wójcik minutą ciszy. Zarząd, pracownicy Polskiego Związku Badmintona, zawodnicy, trenerzy oraz całe środowisko badmintona pragną złożyć najszczersze kondolencje i wyrazy głębokiego współczucia rodzinie Julii - przekazano.

Pod postem znalazło się mnóstwo komentarzy fanów sportu, którzy nie mogą uwierzyć w tragedię.

  • Szok…
  • Co za niesprawiedliwość na tym świecie.
  • Tak bardzo mi przykro.
  • Najszczersze kondolencje dla bliskich

Pamięć 17-letniej Julii Wójcik zostanie uhonorowany minutą ciszy w piątek, 22 marca o godzinie 11:00 podczas turnieju Polish Open w Warszawie.

Nie żyje 17-letnia reprezentantka Polski. Nowotwór okazał się silniejszy. "Toczyła zaciętą walkę z chorobą"
Julia Wójcik została upamiętniona minutą ciszy, fot. facebook.com/polskizwiazekbadmintona/
Nie żyje 17-letnia reprezentantka Polski. Nowotwór okazał się silniejszy. "Toczyła zaciętą walkę z chorobą"
Julia Wójcik została upamiętniona minutą ciszy, fot. facebook.com/polskizwiazekbadmintona/
Wybór Redakcji
Beata Andrejczuk-Dudzińska z mężem
Mąż żegna zmarłą Mistrzynię Polski. "Dziękuję ci Ukochana". Przejmujący komunikat
Beata Andrejczuk nie żyje
Mistrzyni Polski nie żyje. Miała 38 lat. Mąż przekazał szczegóły
Jill Smokler
Uwielbiana influencerka nie żyje. Osierociła troje dzieci. Miała 48 lat
Świeczka, fot. Canva
Nie żyje 48-letnia gwiazda sieci! Przez 2 lata walczyła z glejakiem. Osierociła trójkę dzieci
Marcy Walker
Gwiazda uwielbianego przez Polaków serialu walczy o zdrowie. Utworzono zbiórkę
Rodowicz
Maryla Rodowicz kaja się po wpadce na koncercie. Tak się tłumaczy
Wybór Redakcji
GorąceTematy.pl
Obserwuj nas na: