Wydarzenia Gwiazdy Finanse Zdrowie
Obserwuj nas na:
GorąceTematy.pl > Wydarzenia > Mąż Elżbiety Witek nie żyje. Prawo i Sprawiedliwość przekazało smutne wieści
Paweł Sekmistrz
Paweł Sekmistrz 14.04.2024 12:21

Mąż Elżbiety Witek nie żyje. Prawo i Sprawiedliwość przekazało smutne wieści

Mąż Elżbiety Witek nie żyje. Prawo i Sprawiedliwość przekazało smutne wieści
EastNews/Facebook

Elżbieta Witek, była marszałkini Sejmu z ramienia rządu Zjednoczonej Prawicy przeżywa osobisty dramat. Właśnie poinformowano o śmierci jej męża, Stanisława Witka. Mężczyzna od dłuższego czasu ciężko chorował.

Mąż Elżbiety Witek nie żyje

Informacja o śmierci Stanisława Witka pojawiła się w sobotę w mediach społecznościowych legnicko-jeleniogórskiego okręgu Prawa i Sprawiedliwości. W wydanym komunikacie przekazano wyrazy współczucia skierowane do byłej marszałkini.

Dziś w wieku 72 lat po długiej i ciężkiej chorobie zmarł Stanisław Witek, były członek Zarządu Regionu Zagłębie Miedziowe i działacz Solidarności oświatowej. Głębokie wyrazy współczucia oraz nasze kondolencje kierujemy do Elżbiety Witek i całej rodziny zmarłego Stanisława Witek - czytamy w oświadczeniu.

Kim był Stanisław Witek?

Mąż Elżbiety Witek urodził się 13 grudnia 1952 roku w Jaworze. Ukończył studia w Instytucie Historycznym Uniwersytetu Wrocławskiego. Po ogłoszeniu stanu wojennego zajął się kolportowaniem podziemnych wydawnictw.

Kilkukrotnie był zatrzymywany przez służby aparatu państwowego i przetrzymywany m.in. w Zakładzie Karnym we Wrocławiu i Areszcie Śledczym w Świdnicy. Po 1983 r. rozpoczął pracę w szkole podstawowej w Paszowicach.

Stanisław Witek doczekał się wielu odznaczeń, m.in. Krzyża Kawalerskiego Orderu Odrodzenia Polski, Krzyża Wolności i Solidarności, czy Złotej Odznaki Sekcji Krajowej OiW „S”. W latach 2018-2022 sprawdzał się jako radny powiatu jaworskiego, ostatecznie z powodu pogorszenia stanu zdrowotnego jego mandat został wygaszony.

Kontrowersyjny pobyt na OiOM-ie

Jak ustaliło przed rokiem Radio Zet, przez dwa lata Stanisław Witek przebywał w stanie wegetatywnym na OiOM-ie w Legnicy. Medium przedstawiło historię kobiety, która z powodu zajętego przez męża byłej marszałek miejsca, przez osiem dni bezskutecznie oczekiwała na przyjęcie do placówki, a wkrótce później zmarła.

Z zarzutów tłumaczyła się sama Elżbieta Witek twierdząc, że nie wykorzystywała swoich wpływów do umieszczenia męża w szpitalu, a jego pobyt wynikał z decyzji lekarza.

Były ośrodki, które mogły rehabilitować intensywnie takiego pacjenta, jak mój mąż, ale musiałby być na własnym oddechu, a nie pod respiratorem. Oddałabym wszystko, żeby go stamtąd zabrać, żeby mógł samodzielnie oddychać. Czekam na dzień, kiedy usłyszę od lekarza, że będę mogła go przenieść - opowiadała w rozmowie z “Super Expressem”.

Po kontrowersjach wywołanych przez ujawnienie sprawy przez Radio Zet, Stanisław Witek został przeniesiony na oddział paliatywny Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Legnicy.

Wybór Redakcji
Janusz Daszczyński
Nie żyje były prezes TVP. "Nie zdążyłam". Córka pożegnała go w sieci. Serce pęka
Krzysztof Śmiszek
"Bolesny i straszny" coming out Śmiszka. Okropne, co mu zrobiła publicznie
Piotr Jacoń
„Nieludzka procedura”. Tak transpłciowa córka dziennikarza TVN musiała postąpić. Przykre
Agata Młynarska, Donald Tusk
Agata Młynarska grzmi. Zwróciła się prosto do Tuska
Willa Wiśniewskich, Michał Wiśniewski
Co się stanie z domem Michała Wiśniewskiego po rozwodzie z Polą?
Michał Wiśniewski
Kilka minut po 7:00 Wiśniewski opublikował nagranie. "Jest moją najpiękniejszą kochanką, kwintesencją miłości"
Wybór Redakcji
GorąceTematy.pl
Obserwuj nas na: